Безробіття в Європі може вирости в два рази

Безробіття в Європі може майже подвоїтися в найближчі місяці, згідно з оцінками консультантів McKinsey — повідомляє Reuters. Через пандемію коронавируса близько 59 мільйонів робочих місць опинилися під загрозою через зменшення заробітної плати і тривалості робочого дня, а також повне скорочення.

Згідно з оцінками консалтингової фірми, рівень безробіття в блоці з 27 держав-членів досягне максимуму в 7,6% в 2020 році і повернеться до докризових рівнів в 4 кварталі 2021 року. Але в гіршому випадку безробіття може досягти максимуму в 2021 році на рівні 11,2%, з відновленням до докризового рівня тільки у 2024 році.

У лютому 2020 року, за місяць до широкого впровадження карантинних заходів, безробіття в Єврозоні перебувало на найнижчому рівні за останні 12 років, з березня 2008 року.

У McKinsey відзначають, що рівні впливу будуть варіюватися в залежності від демографічних груп і галузей промисловості.

«Втрата цих робочих місць буде не тільки трагедією на індивідуальному рівні, але і дуже болючою з економічної точки зору», — йдеться в звіті.

Дослідження виявило тісний зв’язок між рівнем освіти і короткостроковим ризиком для робочих місць, «потенційно посилюючи існуючу соціальну нерівність».

Половина всіх схильних до ризику робіт пов’язана з обслуговуванням клієнтів і продажами, обслуговуванням громадського харчування та будівництвом. У європейському оптовому і роздрібному секторі можуть опинитися під загрозою 14,6 мільйонів робочих місць, 8,4 мільйона робочих місць в сфері розміщення та харчування і 1,7 мільйонів в сфері мистецтва і розваг.

Раніше в цьому місяці Єврокомісія запропонувала схему субсидіюування заробітної плати, щоб спонукати роботодавців скорочувати робочі години, а не робочі місця.

Добавить комментарий

Закрыть меню