Коронавірус: прості відповіді

Для тих, хто в існуючій ситуації розгублений і не знає, як себе вести і що робити, ми знайшли на Facebook збірник рекомендацій і відповідей на найважливіші питання. Публікується з дозволу автора.

Інформаційний супровід пандемії коронавируса — жахливо поганої якості і, на жаль, не інформує.
Всі дані у відкритому доступі, але людина, яка не вміє працювати з інформацією, накопичувати її і видавати суху зведення, в цьому не зорієнтується. ЗМІ і, що найгірше, чутки, створюють більше бід, ніж власне коронавірус.

Отже, що робити:

1. Видихнути і заспокоїтися.

По-справжньому заспокоїтися. Коронавірус — це загроза, яку на даний момент неможливо звести нанівець. Їм перехворіють майже всі. Особливо в Україні. Національна життєрадісність і легковажність зіграють з нами злий жарт. «Я недостатньо хворий, щоб лежати в ліжку, я можу ходити на роботу». «Та ну, дурниця ж, у мене температура 37.5, я не чхаю, я не заразний. А коли буду заразний? Ну коли це… коли вже встати не зможу, соплі, пневмонія, оце все».

Ні. Ви можете бути заразним і без симптомів взагалі. Будьте чесні з собою і з оточуючими.

2. Хороша новина

Абсолютна більшість перехворіє коронавірусом як ГРВІ в легкій формі.

3. Погана новина.

Якщо ви не помітите у себе хворобу або проігноруєте її перші ознаки, ви швидше за все когось вб’єте. Навколо вас маса людей, для яких це легке ГРВІ стане смертельним. Ви НЕ знаєте, хто з людей, що сидять з вами в маршрутці, живе після променевої терапії або приймає антиретровірусні препарати (від СНІДу). У кого астма, а у кого — ослаблений організм. Коронавірус вбиває не тільки людей похилого віку, це міф. Він дуже заразний. І ви, відчуваючи себе «плюс-мінус непогано, тільки температурка трохи зависока» можете заразити того, хто через два тижні ляже в труну.

4. Шукайте можливості для домашнього карантину, якщо відчуваєте себе хворим.

Слідкуйте за вказівками МОЗ або найближчого до вас інфекційного госпіталю. Якщо самопочуття нормальне, температура не лізе до 38.5 — 40, дихається нормально — вам не треба в лікарню. Вам потрібна лише добра ізоляція, позитивний настрій і спокій (це пройде!). Якщо температура висока, а дихання утруднене — не намагайтеся перетерпіти. Звертайтеся в інфекціонку ВІДРАЗУ, спочатку по телефону. Диспетчер пояснить вам все подальші дії, вам допоможуть.

5. Нічого не бійтеся.

Але ви повинні розуміти, що з вами відбувається. А головне — тверезо і спокійно це оцінювати. Пам’ятайте — більшість хворіє в легкій формі. Ізолююємося для того, щоб не вбивати людей.

6. Часте миття рук, дезінфектори і т.д. допомагають дуже слабо.

Не обманюйте себе. Це заспокоює, це корисно — дійсно корисно — але це не панацея. Заздалегідь покрутіть думки про те, що ви захворієте, подумайте, чи вистачить вам смачної їжі на пару тижнів, підберіть собі фільми. Дізнайтеся номер потрібної лікарні, нехай лежить на всякий випадок. Стане в нагоді якщо не вам, то сусідові.

7. Не ведіться, якщо вас розводять на паніку.

Ми люди 21 століття. Повірте, у вас в житті, особисто у вашому житті, були набагато серйозніші, страшні, складні ситуації, з яких ви вийшли з честю. Подумайте про це.

8. Ви можете допомогти.

Дізнайтеся, чи є люди похилого віку в вашому під’їзді, поясніть їм небезпеку масових скупчень людей, ходите для них за покупками. Постарайтеся уникнути прямого контакту, обміняйтеся телефонами, залишайте для них пакети під дверима. Не робіть цього, якщо ви хворі.

Зберігайте спокій, пілкуйтеся про один одного і будьте здорові.

Добавить комментарий

Закрыть меню