Україна розпочинає антидиверсійну операцію в Чорнобильскій зоні

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Facebook, що Нацгвардія розпочала антидиверсійну операцію в лісах на Житомирщині. В МВС України розглядається дві версії виникнення пожеж в Житомирській області – суховії та навмисний підпал. Отже, настав час протидії.

Аваков пише: «Надзвичайно суха зима, … лісова, особливо хвойна підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торфовища… І, все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя в країні, хтось — сховати вогнем свої брудні справи».

19 квітня під час засідання оперативного штабу в Овручі Арсен Аваков повідомив, що МВС має певні факти, які дають підстави вважати, що пожежі виникли в результаті навмисного підпалу. Нагадуємо, що пожежі охопили територію понад 4 тис. гектарів. Знищено кілька сіл та селищ. Микола Чечьоткін, голова ДСНС України, на цьому ж засіданні розповів:

«Вже локалізовано 5 великих пожеж, 4 у стані ліквідації, саме тут працюють великі пожежні літаки Ан-32П. Вночі працювали над тим, щоб пожежа не розповсюдилась на територію Білорусі. Планується, що сьогодні вдасться ліквідувати ще 2 пожежі. Сьогодні зранку розвідка відпрацювала найбільш критичну ділянку. Визначила координати і авіація ДСНС відпрацює саме цю область. Вчора авіація ДСНС здійснила 21 скид води. Завдяки цьому вдалося врятувати чотири населені пункти, наразі там працює особовий склад. Також сьогодні авіація буде працювати на болотистій місцевості, де неможливо використовувати наземну техніку. Що стосується Чорнобильської зони, то загрози розповсюдження вогню поки що немає. Наразі продовжується локалізація 4 осередків вогню. До ліквідації пожежі залучено понад 700 осіб та понад 150 одиниць техніки. В тому числі і важка техніка ДСНС та ЗСУ. Звісно, працює авіація. Робота триває цілодобово»

Державне агентство лісових ресурсів повідомляє, що подібні пожежі відбувалися 24 роки тому.

Добавить комментарий

Закрыть меню