Не про вірус: Curiosity продовжує виконувати місію на Марсі

Зараз весь світ говорить тільки про коронавірус, і на сторінках найбільших новинних сайтів майже не вдається побачити повідомлення, яке не містить в собі слова «коронавірус», «епідемія», «карантин» і т.д .. Інформаційний простір буквально просякнутий вірусної темою, вона всюди — в культурі, мистецтві, науці…

З глибоким розумінням ставлячись до гостроти і актуальності теми, ми запускаємо рубрику «Не про вірус». У ній будуть новини, абсолютно ніяк не зв’язані з коронавірусом і супутніми темами. Для того, щоб пам’ятати: світ не зупинився, в ньому є ще багато інших речей крім переповнених лікарень, карантинів і лічильника смертей.

В якості гарного початку — трохи космічних новин.

Curiosity продовжує виконувати місію на Марсі

This selfie was taken by NASA's Curiosity Mars rover on Feb. 26, 2020
Джерело: NASA

Марсохід Curiosity встановив рекорд, піднявшись на самий крутий пагорб з усіх, на які він коли-небудь піднімався. Ровер подолав «Фронтон Грінхью» — широкий шар скель, які знаходяться на вершині пагорба. Перед тим, як встановити рекорд, марсохід зробив нове «селфі», повідомляє NASA.

На знімку перед марсоходом знаходиться дірка, яку він пробурив, збираючи зразки грунту в місцевості, яка отримала назву «Хаттон». «Селфі» ж являє собою 360-градусну панораму, складену з 86 зображень.

На зображенні Curiosity знаходиться на 3,4 метра нижче тієї точки, на яку він пізніше виліз. Для того, щоб піднятися на пагорб, роверу знадобилося три спроби, друга з яких вивела його під нахил 31 градус — найбільший, який він коли-небудь робив на Марсі.

Добавить комментарий

Закрыть меню