Кандидат в президенти Польщі від «Левиці» зустрівся з пресою

19 лютого Роберт Бедронь, кандидат в президенти Польщі на виборах 2020 року, провів коротку прес-конференцію під Президентським Палацем у Варшаві.

В ході зустрічі з журналістами Р. Бедронь представив свого радника з міжнародних відносин — Станіслава Чоска, а також відповів на деякі питання.

«Для мене велика честь, що я можу представити в числі моїх радників видатного державного дiяча, який протягом багатьох років виступав в якості головного радника з міжнародних справ і Східної політикі для кращого президента III РП Олександра Квашневського»,

— сказав Р. Бедронь.

Станіслав Чосек виступив з короткою промовою, в ході якої підкреслив, що, як вчить історичний досвід, така країна, як Польща, яка перебуває між двома державами, повинна сприяти дружнім відносинам, добросусідськiй співпраці, дружбi, а не ворожості.

«Це питання виживання нас як нації»,

— додав С. Чосек.

Подібні підходи до зовнішньої політики і міжнародних відносин не можна не схвалювати. Але, на жаль, в iснуючих геополітичних умовах це може стати спробою наздогнати двох зайців. Міжнародна обстановка вимагає або чіткої позиції, або пасивності і невтручання, і останнє Польща, як одна з країн на «лінії розмежування» інтересів, навряд чи може собі дозволити. Як досвідчений державний діяч, С. Чосек, безперечно, розуміє це. Але якою буде його позиція на практиці, може показати тільки час.

В ході спілкування з пресою Р. Бедронь виступив з критикою поточної позиції Польщі в ЄС. За його словами, Польща на сьогоднішній день не є учасником переговорних процесів всередині Євросоюзу і фактично знаходиться в ізоляції. Прямий наслідок такої позиції — істотно зменьшене фінансування.

«Настільки слабкого бюджету, як зараз, Польща, в перспективі багаторічного співробітництва з ЄС, ще ніколи не мала»,

— підкреслив кандидат.

Р. Бедронь — один з небагатьох кандидатів на виборах 2020 року з чіткою проєвропейською позицією. Він також виступав з критикою позиції чинної влади щодо України і заявляв про необхідність поліпшення польсько-українських відносин. Згідно з остатнiми даними дослідницьких центрів, він займає третє місце, істотно поступаючись чинному президентовi Анджею Дуді і кандидатце від Громадянської Платформи Малгожатi Кідавi-Блоньскiй, і шансів на перемогу у нього небагато.

Добавить комментарий

Закрыть меню