Європа стурбована посиленням ультранаціоналізму і ксенофобії

У Європі зростає вплив ультранаціоналістичної та ксенофобської політики. Мова ненависті задає тон у соцмережах, панують бурхливий антисемітизм, антимусульманська ненависть, а неурядові організації, що працюють з вразливими групами, опиняються у дедалі більш ворожому середовищі. Про це йдеться у звіті за 2019 рік Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН), заснованої Радою Європи — повідомляє «Європейська правда».

«Європа стикається з приголомшливою реальністю: антисемітські, антимусульманські та інші расистські злочини на ґрунті ненависті зростають з тривожною швидкістю, останнім прикладом є екстремістська стрілянина в Ганау, Німеччина, в якій загинули дев’ятеро людей і кілька поранено. Такі загрозливі вчинки часто спричиняються токсичними словами та теоріями змови, що поширюються в соціальних мережах та інтернеті»,

— сказала генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич.

Цілями тривалих упереджень, дискримінації, ксенофобської риторики та насильства, зазначається у звіті ЄКРН, є мусульмани, євреї, роми та темношкірі, сказано в звіті.

Страждають не тільки згадані категорії громадян. Національна нетерпимість все більше загострюється навіть між культурно близькими народами. Яскравим прикладом цього є Польща, де зі збільшенням числа емігрантів зростає також ненависть до українців, причому нерідко в число «українців» потрапляють білоруси, росіяни, а іноді і самі поляки, наприклад, через «східний» акцент.

Не тільки за кольором шкіри

Хоча багато країн вживають заходів для забезпечення прав ЛГБТІ, деякі рухаються у зворотному напрямку. При цьому представники ЛГБТІ продовжують стикатися з переслідуваннями, погрозами та насильством, йдеться в доповіді. Наприклад, у Польщі нещодавно один з повятів оголосив себе «зоною вільною від ЛГБТ», а поліція відкрила справу проти шістнадцятирічного хлопця, який перефарбував герб Йорданува в райдужні кольори на знак протесту.

Наростаюче почуття незахищеності серед європейців продовжує підживлювати антиімміграційні настрої. Ці настрої широко використовуються ксенофобськими націоналістами, зазначає орган Ради Європи, і для врегулювання цього питання необхідний активніший підхід та підтримка інклюзивної освіти.

Ситуацію погіршило те, що тим, хто відстоює інтереси вразливих груп, національним органам з питань рівності, досі не вистачає фінансових ресурсів та персоналу, а також повноважень щодо надання підтримки жертвам та захисту їх у судах.

На жаль, уряди деяких європейських країн вважають за краще підігрівати ксенофобні настрої для отримання більшої підтримки серед населення замість того, щоб стримувати ці негативні явища. Про те, чим загрожують такі дії в цілому, говорилося в звіті Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбулася 14-16 лютого.

У этой записи один комментарий

  1. То що про це говорят, добре, але треба нi тiлькi говорити а ще щось робити.

Добавить комментарий

Закрыть меню