Найдорожча електроенергія в Європі: Варшава на третьому місці

Варшава посіла третє місце за вартістю електроенергії в Європі. На першому — Прага, на другому — Берлін. Дослідження проводила угорська компанія MEKH у співпраці з фінськими і австрійськими колегами.

Прага зайняла перше місце за вартістю електроенергії в порівнянні зі столицями інших європейських країн з урахуванням рівня життя в цих державах. Найменше за електрику платять жителі скандинавських країн і Швейцарії.

У рейтингу 32 міст з найвищими абсолютними цінами на електроенергію перше місце займає Берлін, друге – Копенгаген, третє – Лондон. Чеська столиця виявилася на сьомому рядку.

Однак таке порівняння вводило б споживачів в оману, з огляду на відмінності в рівні життя в різних державах. У зв’язку з цим був складений огляд цін на електроенергію відповідно до так званим стандартному купівельної спроможності. Це штучна валютна одиниця, яка краще підходить для міжнародних зіставлень. Вона враховує вартість проживання в країні. У цьому рейтингу Чехія показала найгірший результат з усіх 32 країн. Вартість однієї кіловат-години, включаючи податки, становить 31,68 євро (майже 800 крон), що значно вище середнього показника по Європейському союзу (21,59 євро) і по всій Європі (21,06 євро).

Берлін і Варшава знаходяться на другому і третьому місцях після Праги. Зі значним відставанням за цими містами йдуть Лісабон (Португалія), Нікосія (Кіпр) і Бухарест (Румунія). Сусідня з Чехією Словаччина посідає дев’яте місце за вартістю електроенергії в Європі.

На останніх рядках антирейтингу розташовані Гельсінкі (Фінляндія), Берн (Швейцарія), Стокгольм (Швеція), Валлетта (Мальта) і Амстердам (Нідерланди).

Джерело: gojda.cz з посиланням на kurzy.cz

Добавить комментарий

Закрыть меню