Потрібні один одному: ЄС вимагає повернути заробітчан

Держави, які були головним ринком праці для наших заробітчан до карантину, активно ведуть перемовини про повернення українців — повідомляє «Главком». Європейські партнери України просять Київ сприяти поверненню евакуюваних українців найближчим часом.

За інформацією голови Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, у число таких країн входять Словаччина, Чехія, Польща, Німеччина, Фінляндія. До останньої минулого тижня вирушив перший чартер з 200 українцями, які працюватимуть у сільському господарстві. За даними експерта, інші країни також активно зараз займаються організацією чартерів та оформленням документів для українців.

«Баба Яга проти»

Між тим, Кабінет міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Європейського Союзу. Про це повідомив посол Естонії в Києві Каймо Кууск — передає ERR.

«Фінляндія хотіла ввезти сезонних працівників, загалом 14 тис. осіб. Були тривалі переговори, і врешті Фінляндії вдалося вмовити Україну. Однак після доправлення перших 200 осіб до Гельсінкі уряд України припинив подальші чартерні рейси, і сезонних працівників більше за кордон не випускають»,

— сказав він.

Польща так само страждає через масовий виїзд українців. Хоча до самоі Польщі повернулися місцеві, які виїжджали на заробки до Німеччини чи Британії, це не рятує ситуації. Поляки не погоджуються працювати в таких умовах, в яких зазвичай працюють українці — на мінімалці, по 12 годин шість днів на тиждень. Нестача робочих годин майже вдвічі вишча за нестачу власне робітників.

Альтернативи не пропонують

Після запровадження надзвичайного стану через пандемію коронавірусу до України довелося повернути близько мільйона людей з різних держав. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ці люди могли б залишитися вдома і сприяти розвитку національної економіки.

Це було б гарною ідеєю, ось тільки в самій Україні безліч людей вже втратили роботу через карантин, а нові робочі місця для них ще тільки «планується створити». Крім того, заробітчани були однією з опор економіки, оскільки забезпечували стабільний приплив грошей в Україну.

Зеленський обіцяв повернути заробітчан, і він повернув їх, але людей недостатньо просто повернути, потрібно запропонувати їм рівноцінну заміну роботі в ЄС.

Добавить комментарий

Закрыть меню